Mobil Güvenlik Testi

Mobil uygulamalar ve kullanımları günden güne artmakta ve yaşamımıza kolaylık sağlamaktadır. Yaygınlaşan mobil uygulama çözümlerinin hayatımızın her alanında konumlanması beraberinde güvenlik problemlerini de getirmektedir.

Mobil Uygulama güvenlik testleri, profesyoneller tarafından gerçekleştirilen, mobil uygulamaların S-SDLC (Secure Software Development Life-Cycle) ekosistemine uygun olup olmadığını tespit etmek için kullandıkları yöntemler bütünüdür.

Bu yöntemler bütünü ile uzmanlar siber güvenlik bakış açısı ile mobil uygulamayı tümüyle ele alır ve tehdit olabilecek unsurları tespit ederler. Gerçekleştirdikleri statik testler ile mobil uygulamaların kaynak kodlarını ve mimarisinin üzerindeki hataları ve güvenlik açıklarını tespit ederler. Dinamik testler ile mobil uygulamanın çalışırken her bir süreci detaylı bir şekilde incelenir ve güvenlik açıkları tespit edilir. Veri akış süreçlerinin izlenmesi ve bellek üzerinde oluşabilecek zafiyetlerin tespit edilmesi bu sürecin en önemli parçası olmaktadır.

Mobil uygulama güvenlik testleri “OWASP Mobile Application Security Verification Standard” (MASVS) standardına uygun bir şekilde gerçekleştirilir. Mobil uygulamanın güncel ve en yeni nesil güvenlik standartlarına uygun olup olmadığı ele alınır.

Cyberforce’in dünya standartlarında siber güvenlik uzmanlığı, deneyimi ve teknik altyapısı, mobil uygulamalarınızın güncel güvenlik ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığını net bir şekilde tespit edebilmenizi sağlar.