Ağ güvenliği birçok kurum tarafından göz ardı edilen ve gerekli önemin verilmediği bir konu olsa da günümüzde hem internet hem de kurumsal ağlar üzerinden geçen trafiğin içeriği, hacmi ve önemi sebebiyle saldırganlar tarafından hedefe konan önemli bir konu başlığıdır.

Ağ ve güvenlik cihazları üzerinde oluşan performans alarmları ve logların merkezi bir sistemde toplanarak gerçek zamanlı takibinin sağlanması, analizlerin gerçekleştirilmesi, alarmların iletilmesi ve gerekli yönlendirmelerin sağlanması ile birlikte güvenli ve stabil bir ağ yönetimi için Cyberforce Ağ Operasyon ekibi (NOC) 7/24 olmak üzere hizmet vermektedir.

Farklı ağ ve güvenlik ürünlerinde uzmanlıklarını global geçerliliğe sahip sertifika ve belgelerle ispat eden ekiplerimiz aşağıdaki uzmanlıklara sahiptir;
- Ağ Mimarisi
- Sıkılaştırma
- Analiz
- Kurulum ve Konfigürasyon
- Optimizasyon

Olası problemlerin önüne geçmek için proaktif aksiyonların alınmasına aracılık edilmesi ve önerilmesi hizmetin öne çıkan faydalarından biridir. Ağ tabanlı saldırılar ve sorunlar için önceden alınacak önlemler ile riski minimuma indirerek operasyonel verimliliği artırır ve maliyetleri düşürür.

Cyberforce NOC hizmeti sayesinde güvenlik açıklıkları ve mimari sorunlar önceden tespit edilerek kurumlar için maddi ve itibar kaybına dönüşmeden kapatılarak güvenli bir altyapının kurulduğundan emin olunur.

Performans takibinin tüm cihazlar için yapılması sayesinde sıkıntılı noktalar tespit edilerek güncelleme ya da değişim önerileri sunulur.

Herhangi bir problem anında sistemlerdeki sıkıntıları hızlıca anlayabilmek ve çözümleyebilmek de NOC hizmetinin sunduğu bir diğer fayda olarak görülmektedir. Sorun analizi ve olası çözüm önerilerinin sunulması sürekli iletişim halindeki ekiplerimizin görevlerinden bir diğeridir.

SOC ve CIC ekipleri ile ortaklaşa gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde hizmet kalitesi artırılır ve müşteri memnuniyeti maksimize edilir.

Cyberforce olarak konusunda uzman ekiplerimiz ile ağ ve güvenlik cihazlarının monitör edilmesi süreçlerinde NOC hizmetimiz ile 7/24 yanınızdayız.