Siber güvenlik ile ilgili alınan önlemler her geçen gün artış gösterse de saldırganlar tarafından geliştirilen saldırı yöntemleri bu artışın çok üzerinde ilerlemektedir.

Kurum ve kuruluşların yanı sıra bireylere yönelik saldırıların başında kullanılan araçlardan en önemlisi ise zararlı yazılımlar olarak göze çarpmaktadır. Malware olarak da bilinen zararlı yazılımlar sayesinde saldırganlar sistemlerinizin kontrolünü ele geçirebilir ya da çalışamaz hale getirebilirler.

Bu tarz bir saldırı aracının temel hedefleri arasında kurum dışarısına veri çıkarma, veri ifşası, veri bozma/manipüle etme, fidye isteme ya da ele geçirilen sistemlerin farklı saldırılarda kullanılması gibi çok geniş bir yelpazeye sahiptir.

Etkili ve detaylı bir Zararlı Yazılım (Malware) Analizi en ufak bir saldırı şüphesinde dahi gerçekleştirilmeli ve sistemlerin herhangi bir saldırıya uğramadığı garanti edilmelidir.

Malware Analizi bu alanda uzmanlaşmış ekipler tarafından gerçekleştirilmelidir. Her türlü anomalinin tek tek incelenmesi gereken bu süreçte atlanacak önemsiz gibi görünen bir detay sebebiyle zararlı yazılımın doğru şekilde saptanamaması söz konusu olabilir.

Cyberforce Malware Analizi ekipleri uzman kadrosu sayesinde %100 manuel olarak her sistemin incelenmesini, zararlı yazılımların tespitini ve sistemden temizlenmesini sağlar.