Siber saldırılara karşı alınacak önlemlerin sınırı olmamakla birlikte olası bir ihlal durumunda hazırlıklı olmak ve aksiyon alabilmek için gerekli çalışmaları yapmış olmak gerekmektedir.

Cyberforce, Acil Durum Danışmanlığı kapsamında kurum ve kuruluşlar ile önceden yapılacak proaktif çalışmalara ek olarak 7/24 ve yılın 365 günü boyunca gerçekleşebilecek her türlü saldırı anında da yanınızda vereceği destek ile hazır bulunmaktadır.

Anlık ulaşım sayesinde ekiplerin hızlı bir şekilde organize olması ve saldırılara verilecek yanıt ya da yaşanan olay sonrası alınacak önlemler konusunda hızlı ve doğru karar alma mekanizması sayesinde etkili çözümler sunması sizlerin daha huzurlu şekilde çalışmasına olanak sağlamaktadır.

Acil bir durumda öncelikli olarak olayın tanımlanması, kategorize edilmesi gerekmektedir. Bu süreçte ilk etapta uzaktan destek süreci başlatılırken en kısa sürede de yerinde müdahalenin gerçekleştirilmesi için ekiplerimiz harekete geçmektedir. Tespit edilen olaya ait acil önlemlerin alınmasının ardından detaylı analiz çalışmaları gerçekleştirilirken kaynak problemin tespiti ve kesin çözüm adımları da atılmaktadır. Son olarak olay raporunun çıkartılması ve sürecin tamamlanması iş adımları arasında bulunmaktadır.